بازرگانی زیبا سرام
خانه / سرامیک / اشنایی با اجرای سرامیک شکسته

اشنایی با اجرای سرامیک شکسته

برای اشنایی با اجرای سرامیک شکسته به این سایت مراجعه کنید.

کاشی شکسته , سرامیک شکسته , معرق کاشی , نقاشی موزائیکی , موزاییک شکسته همگی عنوانهای مشترکی هستند که به هنری اتلاق می شوند که برای ساخت تابلوهایی موزاییکی از خرده های کاشی و سرامیک استفاده می شود . این هنر در ابتدا برای تزیین دیوارها با سرامیکهای ریز به کار گرفته می شده است تا هنرمند بتواند جزییات کار را به این روش اجرا کند . ولی پس از آن به خصوص در هنر مدرن هنرمندان این کاشیها را , که در اکثر مواقع خودشان خرد می کنند , به عنوان متریالی خاص و متفاوت به کار گرفته اند تا توسط آن به خلق آثار هنری بپردازند . گاه این هنر تا جایی پیش رفته است که تابلوهایی با ظرافت بسیار خلق شده اند .

همه ما تا حدی با تاریخچه کاشی و سرامیک آشنا هستیم و می دانیو که استفاده از کاشی در فضاهای تزیینی قدمتی بسیار طولانی دارد ولی موضوعی که در اینجا به آن می پردازیم نحوه استفاده از این هنر در معماری و زیبا سازی فضاهای امروزی است .
در سالهای اخیر نمونه هایی از این هنر را در فضاهای شهری دیده ایم که به راستی کمک شایانی در زیبا سازی شهر کرده است .

در عکس زیر نمونه ای از اجرای کاشی شکسته در پله های پارک دیده می شود که محیط را بسیار زیبا و شاد کرده است .

استفاده درست و هوشمندانه از این هنر زیبا در بسیاری از فضاها به زیبایی و شادی آن می افزاید . به عنوان مثال در پارکینگ مجتمعهای مسکونی , اداری و تجاری فضاهای زیادی بر روی دیوار وجود دارد که در وهله اول تاریک و کمی نا زیبا به نظر می رسد در حالیکه اگر همین فضا با هنر کاشی شکسته طراحی و اجرا شود علاوه بر زیبایی نور مناسبی را نیز ایجاد می کند که با انعکاس نور چراغ ماشینها تلالو پیدا کرده و فضا را آرام و زیبا جلوه می دهد .

یکی دیگر از فضاهای مناسب برای کار با کاشی فضای استخرهاست که البته معمولا در این فضا از تابلوهای سرامیکی استفاده می شود که به نظر می رسد با کمی توجه بیشتر به طراحی می تواند زیبایی بیشتری نیز داشته باشد .

اگر به این موضوع فکر کنیم که حیاط منزل ما می تواند به جای سیمان تیره رنگ و خشن با تابلویی از کار دست هنرمندان تزیین یابد , آنگاه طرحها و ایده های زیبایی وجود خواهد داشت تا فضای بیرونی منزل ما را زیبا کند .

شاید به نظر عجیب برسد که کاشیهای آشپزخانه ما با تکنیک کاشی شکسته اجرا شود ولی با دیدن عکس زیر نظرتان عوض می شود و می بینیم که آشپزخانه ای با کابینتهای ساده در کنار این کاشیهای دست ساز تا چه حد زیبا شده اند .

انواع آینه , قاب عکس , گلدان و بسیاری از محصولاتی که با این تکنیک ساخته شده اند به ما کگمک می کند تا تکه ای از این هنر زیبا را در اختیار داشته باشیم .

 
تکنیک کاشی شکسته این امکان را به هنرمند می دهد تا با استفاده از طرحهای بسیار متنوع ,  اجرای منظم کاشیها یا اجرای نا منظم آنها , استفاده از تنوع رنگی و بافتی بسیار زیاد در کاشیها , استفاده از تکه های شیشه , آینه , انواع سنگ و بسیاری مواد دیگر بتواند تنوع بسیار زیادی را در کار اجرا کند که همین موضوع کمک می کند تا هر فردی با هر نوع سلیقه ای بتواند گوشه ای از فضای زندگی خود را با این هنر تزیین نماید .

 

با توجه به این موضوع متوجه می شویم که تکنیک کاشی شکسته در دکوراسیون داخلی می تواند نقش موثری ایجاد کند به شکلی که با استفاده از تابلوهای سرامیک شکسته و یا نصب کاشیها بر روی سطوح دیوار و یا ستونها و … می توان رنگ و طرح را به زیبایی وارد دکوراسیون داخلی نمود .
منبع:ایراچی

مطلب پیشنهادی

فروش سرامیک کف درجه۱ | مرکز پخش آن در تهران

فروش سرامیک کف درجه 1 توسط فروشندگان مختلفی انجام می شود. فروشندگان این نوع محصول سعی کرده اند، انواع سرامیک های کف درجه یک را با برندهای متفاوتی عرضه کنند. ما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *